اگر در هنگام نصب ایزوگام یا قیرگونی در ساختمان مقداری از قیر روی سطوح کاشی و سرامیک شما ریخته باشد و خشک شده باشد برای پاکسازی آن لازم است تا با استفاده از روش‌هایی که به سطح سرامیک آسیب نرساند، سعی کنید تا قیر را پاک نمایید. در ادامه انواع موادی که می‌تواند برای پاکسازی قیر مورد استفاده باشد را بررسی می‌کنیم.

قیر

پاک کردن قیر با روغن مایع

روغن مایع خوراکی می‌تواند برای پاک کردن قیر مورد استفاده قرار بگیرد. البته روغن خوراکی حلال قوی برای قیر نیست و برای پاک شدن کامل قیر مقداری باید زمان صرف کنید تا به طول کامل سطح را پاکسازی کنید.

پاک کردن قیر با بنزین

اگر بنزین در دسترس دارید، با کمک آن می‌توانید قیر را از سطح پاک کنید. دقت کنید که بنزین دارای افزودنی‌هایی است که برای پوست شما مضر هستند. پس اگر از بنزین استفاده می‌کنید حتما از دستکش مناسب و تهویه‌ی خوب مطمئن شوید.

پاک کردن لکه قیر با گازوئیل یا نفت

نفت و گازوئیل هم می‌توانند برای پاک کردن لکه‌های قیر مورد استفاده باشند. خطر استفاده از گازوئیل و نفت نسبت به بنزین خطر کمتری دارند.

پاک کردن قیر با اسپری مخصوص پاکسازی قیر

اسپری‌های مخصوصی برای حل کردن قیر در بازار موجود هستند که اگر میزان آلودگی زیاد باشد، می‌توانید آن‌ها را خریداری و استفاده نمایید.

پاک کردن قیر با اسپری حشره‌کش

اسپری‌های حشره‌کش نیز دارای موادی هستند که می‌توانند قیر را پاک کنند. در هنگام استفاده از حشره‌کش نیز لازم است تا تهویه‌ی مناسب و دستکش مناسب را در اختیار داشته باشید.

استفاده از حرارت

اگر قیر کاملا خشک شده است و دمای هوا هم مقداری سرد است، با گرم کردن قیر، می‌توانید آن را از به مایع نزدیک کنید و سپس با کاردک یا وسیله‌ای دیگر قطعات بزرگ‌تر قیر را از سطح جدا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *