مقدار ایزوگام مصرفی روی پشت بام و دیوار بیشتر از سطح مورد نظر است. این موضوع به دلیل همپوشانی لایه‌های جانبی ایزوگام و همچنین پوشش لبه‌های دیوارها و سایر قسمت‌های برجسته روی پشت بام است. محل‌هایی مثل کانال‌های کولرها، دیوارهای خرپشت و همچنین خروجی‌های مربوط به تاسیسات ساختمان.

میزان دقیق مصرف و همپوشانی ایزوگام در ساختمان‌های مختلف بسته به شرایط متفاوت است ولی معمولا حدود ۲۰ درصد بیشتر از سطح اصلی برای پوشش ایزوگام کل پشت بام کافی است.

در شرایطی که مقدار پوشش دیوارها زیاد باشد یا گوشه و کنارهای پشت بام زیاد باشد، ممکن است مقدار بیشتری از ایزوگام برای عایق‌کاری نیاز باشد. همچنین ممکن است برخی صاحبان املاک بخواهند تا دیوارهای کناری پشت بام و نورگیر هم با ایزوگام پوشانده شود تا عایق‌کاری بهتر انجام شود.

ایزوگام کانال‌های کولر

ایزوگام چند لایه

در برخی محل‌ها که بارش باران زیاد است یا احتمال جمع شدن آن روی پشت بام وجود دارد، ممکن است بهتر باشد از دو لایه ایزوگام روی هم به صورت ضربدری استفاده شود. در این صورت مقدار مصرف ایزوگام در این محل‌ها دوبرابر خواهد بود.

استفاده از ایزوگام برای پایه کولرها

معمولا قطعات کوچکی از ایزوگام به شکل مربع برش داده می‌شود و زیر پایه‌های کولرها قرار می‌گیرد تا فشار و تیزی پایه‌های کولر باعث پارگی و خراب شدن ایزوگام نصب شده روی پشت بام نشود. البته مقدار مصرف این ایزوگام کم است و تاثیر قابل توجهی روی مساحت ایزوگام مورد نیاز ندارد.

ضایعات ایزوگام

ممکن است در لبه‌های پشت بام مقداری ایزوگام از سطح بزرگ‌تر باشد و لازم باشد تا کمی از ایزوگام برش بخورد و دورریز پیدا کند. این مقدار هم اگر به درستی محاسبات انجام شود زیاد نیست و اثر کمی روی مقدار ایزوگام مصرفی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *