ایزوگام فویل‌دار هنگامی که به خوبی روی سطح پشت بام نصب شود، دارای مقاومت کافی برای کاربردهای روزمره است. با این حال در هنگام استفاده از آن باید به نکاتی توجه شود تا از خرابی آن جلوگیری شود.

شستن فرش روی ایزوگام

شستشوی فرش روی پشت بام ایزوگام

مواد مورد استفاده برای شستشوی فرش مثل شامپو فرش و پودر دستی مشکلی برای ایزوگام ایجاد نمی‌کنند، با این حال هنگامی که فرش را روی پشت بام خیس می‌کنید، وزن زیادی پیدا می‌کند. فرش‌های ماشینی به دلیل لایه‌ی چسب که در زیر آن‌ها استفاده شده است، دارای سطحی زبر هستند و با کوچک‌ترین بی‌دقتی هنگام جابجایی و بلند کردن فرش از سطح، می‌تواند باعث آسیب دیدن سطح ایزوگام شما شود.

با توجه به این موضوع، حداقل شستشوی فرش‌های بزرگ روی پشت بام که با ایزوگام پوشانده شده‌اند توصیه نمی‌شود و بهتر است برای جلوگیری از خرابی ایزوگام و ایجاد هزینه‌های اضافی، از این کار خودداری نمایید.

اجرای ایزوگام

راه رفتن روی ایزوگام

راه رفتن روی ایزوگام با رعایت اصول لازم مشکلی ندارد. اگر کفش شما دارای کفه‌ای نرم باشد و میزان رفت و آمد نیز روی پشت‌بام زیاد نباشد، مشکلی برای ایزوگام ایجاد نمی‌شود.

مشکل زمانی می‌تواند پیدا شود که میزان رفت و آمد روی پشت بام زیاد باشد یا برخی افراد از کفش‌هایی زبر و نامناسب استفاده کنند یا اینکه سطح ایزوگام پشت بام با مقداری شن و ماسه آلوده شده باشد و هنگامی که روی آن راه می‌روید، این شن و ماسه باعث سوراخ شدن سطح ایزوگام شوند.

با توجه به نکات فوق، هنگام راه رفتن روی پشت بام می‌بایست نکات لازم را رعایت کنید تا مشکلی برای ایزوگام به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *