ایزوگام در بازار با برندهای مختلف و کیفیت‌ها و مواد اولیه گوناگون تولید و عرضه می‌شوند. علت اینکه قیمت برخی از انواع ایزوگام ارزان و برخی دیگر گران قیمت هستند به شرایط مختلف مواد اولیه به کار رفته در تولید آن‌ها و همچنین کیفیت تولید و عرضه‌ی آن‌ها وابسته است. در این نوشته برخی عوامل که روی قیمت ایزوگام اثر می‌گذارند را بررسی می‌کنیم.

رول ایزوگام

عوامل موثر در قیمت ایزوگام

ایزوگام از لایه‌های مختلفی تشکیل شده است. مهم‌ترین بخش ایزوگام، قیر استفاده شده در آن برای جلوگیری از نفوذ رطوبت است. این قیر می‌تواند از ترکیب قیر خالس با مواد پلیمری دیگر باشد. معمولا حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد قیر پلیمری از قیر طبیعی است که با مواد دیگر ترکیب می‌شود.

این نوع ایزوگام کیفیت بهتری دارد و می‌تواند تا ۱۵ سال یا بیشتر به خوبی عمر کند.

ایزوگام با قیر دمیده

نوع دیگر ایزوگام با قیر دمیده تولید می‌شود. قیر دمیده از دمیدن هوای داغ در مازوت به انجام می‌رسد. قیر دمیده نسبت به قیر پلیمری کیفیت کمتری دارد و قیمت ارزان‌تر و عمر کوتاه‌تری نیز خواهد داشت. بنابراین علت قیمت کمتر برخی انواع ایزوگام مستقیما به کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در آن‌ها وابسته است و اگر برای خرید و نصب ایزوگام مبلغ کمتری می‌پردازید، در حقیقت، کالایی با کیفیت پایین و عمر کوتاه دریافت می‌کنید.

استفاده از برندهای معتبر ایزوگام

اگر می‌خواهید پس از چند سال ناچار نباشید تا کار عایق‌کاری و نصب ایزوگام را مجددا و با پرداخت دوباره‌ی هزینه به انجام برسانید بهتر است همیشه از ایزوگام‌های برندهای معتبر که در دلیجان و سایر نقاط کشور تولید می‌شوند استفاده کنید. زیرا ترمیم و لکه‌گیری ایزوگامی که پس از چند سال استفاده آسیب دیده است ممکن است مشکل‌تر و پر هزینه‌تر از آن باشد که در ابتدای کار با خرید یک ایزوگام با کیفیت، سال‌ها با خیال آسوده از آن استفاده نمایید.

مشاوره و خرید ایزوگام

اگر قصد دارید یک ایزوگام با کیفیت خریداری و نصب نمایید که هم از نظر کیفیت و عمر بتواند نیازهای شما را برآورده کند و هم قیمت آن مناسب باشد، ابتدا لازم است تا شرایط محل نصب ایزوگام بازبینی و بررسی شود. در هر محل ممکن است انواع مختلفی از ایزوگام مناسب باشد. همچنین فصل و شرایط جوی نصب ایزوگام می‌تواند یکی از نکاتی باشد که هنگام انتخاب بهترین ایزوگام باید به آن توجه نمایید. اگر از ایزوگامی که ظاهرا دارای کیفیت خوب است در فصل نامناسب استفاده کنید، ممکن است نصب آن به درستی انجام نشود و همان معایبی که در هنگام خرید ایزوگام بی‌کیفیت برای شما ایجاد می‌شود، مجددا اتفاق بیفتد.

برای مشاوره و ارزیابی قیمت ایزوگام و قیمت نصب ایزوگام، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *