ایزوگام خود چسب یا ایزوگام سرد یکی از عایق‌های رطوبتی جدید در صنعت ایزوگام است که بدون نیاز به حرارت نصب می‌شود و به دلیل اثر بخشی و متندگاری بسیار خوبی که دارد برای عایق‌کاری کلیه سطوح ساختمانی نظیر دیوارها، سرویس‌های بهداشتی ، لبه‌های بام ، گوشه‌های دیوار، محل‌هایی که نصب ایزوگام معمولی در آن ها به مشکل برخورده است ، عایق صوتی و لرزش گیر در سازه‌های فلزی و … بسیار مناسب و پر کاربرد است .

نصب ایزوگام معمولی به حرارت زیاد نیاز دارد ، برعکس ایزوگام خود چسب بدون این که نیاز به حرارت زیادی داشته باشد بر روی سطوح به سادگی چسبانده می‌شود .

از ایزوگام خود چسب می‌توان بر روی دیوار استفاده کرد که برای انجام این کار لازم است ابتدا با استفاده از پرایمر ایزوگام پوشانده شود و سپس لایه‌های ایزوگام خود چسب به آسانی روی سطح مورد نظر نصب میگردد . ایزوگام خود چسب در عرض‌های ۱۰ ، ۱۵ ، ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۰ و ۱۰۰ سانتی متری تولید می شوند . در هنگام نصب ایزوگام روی دیوار باید به این نکته توجه کرد که نصب ایزوگام ۳۰ سانتی متری بالاتر از دیوار و روی سطح افقی ادامه پیدا کند تا از نفوذ آب به زیر ایزوگام دیوار جلوگیری شود.

ایزوگام خود چسب با وجود این که دارا یوزن و ضخامت کم است اما می‌تواند به خوبی کشش و مقاومت خود را در برابر انواع عوامل طبیعی و سرما حفظ کرده و سال ها کاملا سالم بماند . از این رو می توان از این عایق در کنار ایزوگام معمولی برای عایق‌کاری بهتر و آسان تر استفاده کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *