ایزوگام به دلیل اینکه اغلب به صورت مستقیم در معرض تماس قرار دارد و مثل قیرگونی با لایه‌ی آسفالت پوشانده نمی‌شود، در صورت استفاده‌ی نادرست و بدون دقت، می‌تواند آسیب ببیند و خراب شود.

ترمیم ایزوگام

انواع خرابی‌های ایزوگام شامل موارد زیر هستند:

 1. پارگی ایزوگام
 2. جدا شدن ایزوگام از سطح
 3. طبله کردن ایزوگام
 4. سوراخ شدن ایزوگام
 5. ترک برداشتن ایزوگام

علت خرابی‌های ایزوگام چیست ؟

برخی از علت‌های خرابی ایزوگام به دلیل استفاده‌ی نادرست است که در ادامه اصول مربوط به آن را مرور خواهیم کرد و برخی دیگر از مشکلات که در ایزوگام مشاهده می‌شود به دلیل استفاده از ایزوگام‌های نامرغوب یا نصب ایزوگام بدون رعایت اصول فنی لازم است.

بنابراین اگر می‌خواهید از خرابی‌های ایزوگام در امان باشید، می‌بایست از برندهای معتبر ایزوگام خریداری کنید و کار نصب ایزوگام را به متخصصان با تجربه بسپارید.

چه طور از ایزوگام مراقبت کنیم تا خراب نشود ؟

برای جلوگیری از خرابی و آسیب دیدن ایزوگام، رعایت اصول زیر ضروری است:

 1. از برخورد اجسام تیز و برنده با ایزوگام پیش‌گیری کنید. این اتفاق ممکن است هنگام جابجایی پایه‌ی کولرها یا سایر اجسام روی بام اتفاق بیفتد یا ممکن است به دلیل افتادن اجسامی مثل میخ و فلزات دیگر، این مشکل به وقوع بپیوندد.
 2. هنگام راه رفتن روی پشت بام از کفش‌های میخ‌دار یا ضخیم استفاده نکنید.
 3. از ریخته شده مواد شیمیایی، اسیدی و قلیایی روی پشت بام جلوگیری کنید.
 4. هنگام بارش برف و باران، اجازه ندهید برف و باران مدت زمان طولانی روی ایزوگام باقی بماند. اگر شیب ایزوگام به درستی رعایت شده باشد، آب باران و برف نباید روی سطح باقی بمانند.
 5. اجسام سنگین را مستقیم روی سطح ایزوگام قرار ندهید. در زیر پایه‌ی کولرها از یک لایه محافظه مثل قطعه‌ای از ایزوگام اضافی استفاده کنید.
 6. اگر بخشی از ایزوگام بام جدا شده است، هر چه زودتر آن را ترمیم کنید تا خرابی گسترده‌تر نشود.

لازم به ذکر است که هر نوع ایزوگام بسته به کیفیتی که دارد، عمر مشخصی خواهد داشت و اگر عمر مفید ایزوگام به پایان رسیده باشد، بهتر است تا برای جلوگیری از چکه سقف و نفوذ رطوبت به ساختمان و هزینه‌های زیادی که ایجاد می‌کند، هر چه زودتر ایزوگام جدید نصب شود.

ترمیم خرابی ایزوگام

بسته به اینکه ایزوگام به چه دلیل و تا چه اندازه آسیب دیده باشد، روش‌های مختلفی برای ترمیم آن وجود دارد. چسباندن قطعه‌ای ایزوگام جدید روی بخش آسیب‌دیده، استفاده از پرایمر ایزوگام، جدا کردن بخش‌های آسیب‌دیده و نصب ایزوگام سالم و یا به طور کلی تعویض ایزوگام از جمله‌ی روش‌های قابل اجرا برای اصلاح مشکل به شمار می‌روند.

اگر ایزوگام شما خراب شده است و به ترمیم یا تعویض نیاز دارد، جهت مشاوره، بازدید و دریافت خدمات ترمیم و نصب ایزوگام، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *