کار عایق‌کاری ساختمان از سال‌های دور تا به امروز ابزارها و روش‌های گوناگونی را تجربه کرده است. در حال حاضر نیز روش‌های متنوعی برای عایق‌کاری و جلوگیری از نفوذ رطوبت به ساختمان توسعه پیدا کرده است که برای به‌کارگیری در نقاط مختلف ساختمان مانند عایق‌کاری بام، عایق‌کاری دیوارها، سرویس‌های بهداشتی و حمام و عایق‌کاری پی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش‌های نصب ایزوگام

همچنین روش‌های متنوعی برای عایق‌کاری در محل‌های دیگر مثل کانال‌های آب، پل‌ها، استخرها، و … وجود دارند که بسته به شرایط استفاده ممکن است استفاده از آن‌ها اقتصادی باشد یا توجیه فنی و علمی داشته باشد.

ایزوگام درجه یک

ایزوگام چیست ؟

ایزوگام یکی از روش‌های نسبتا جدید برای پوشش محل‌های مختلف ساختمان جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و آسیب بنای ساختمان به شمار می‌رود. در گذشته از عایق‌کاری قیرگونی برای پوشش بام استفاده می‌شد. قیرگونی هرچند کارایی قابل قبولی دارد ولی معایب متعددی نیز به همراه دارد.

 1. قیمت نسبتا بالای قیرگونی در مقایسه با روش‌های مدرن
 2. ایجاد آلودگی هنگام نصب و جابجایی
 3. خطرات جدی به دلیل دمای بالای قیر هنگام نصب
 4. امکان خطا در نصب به دلیل عدم کنترل دقیق روی شرایط نصب

ایزوگام در حقیقت نسل جدید قیرگونی است که با داشتن لایه‌های تیشو یا پلی‌استر که در عوض قیرهای سنتی است و لایه‌های قیر که به صورت منظم و دقیق در اطراف این لایه تیشو قرار گرفته است، برای عایق‌کاری استفاده می‌شود.

مزیت‌های استفاده از ایزوگام به جای قیرگونی عبارتند از:

استفاده از ایزوگام به جای قیرگونی مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها برای مصرف کننده‌ی نهایی شامل موارد زیر هستند.

 1. ارزان بودن ایزوگام به دلیل تولید صنعتی و با استفاده از مواد اولیه بهینه شده
 2. نصب آسان و سریع ایزوگام با استفاده از حرارت محدود
 3. خطر بسیار کمتر نصب ایزوگام به دلیل ایجاد حرارت نقطه‌ای
 4. آلودگی محیطی بسیار کمتر
 5. امکان ترمیم و شناسایی ایرادها و اشکال‌های عایق‌کاری در زمان کوتاه‌تر
 6. امکان نصب لایه‌های مختلف از مصالح و پوشش‌ها زیر ایزوگام و روی ایزوگام
 7. وجود انواع مختلف ایزوگام برای کاربردهای زیر سطحی و روی سطح

قیمت ایزوگام چه قدر است ؟

ایزوگام به دلیل تولید صنعتی و علمی، دارای لایه‌هایی از مواد مختلف شامل تیشو و قیرهای مخصوص و لایه‌های بیرونی فویل است که به رنگ نقره‌ای دیده می‌شود. ترکیب اصولی این لایه‌ها با یکدیگر سبب شده است تا استفاده از مواد اولیه در مقایسه با قیرگونی به مراتب کمتر باشد و به دلیل زمان کمتر نصب، هزینه‌های اجرای ایزوگام نیز در مقایسه با قیرگونی کمتر است. به همین دلیل قیمت نهایی برای مصرف کننده توجیه‌پذیر و اقتصادی است.

علاوه بر این انواع مختلفی از ایزوگام در کارخانجات مختلف کشور تولید می‌شوند که دارای کیفیت‌ها و کاربردهای مختلفی هستند و برای نیازهای مختلف مصرف‌کنندگان قابل استفاده می‌باشند.

نصب ایزوگام

همان طور که گفته شد، نصب ایزوگام سریع و آسان و کم هزینه است. رول‌های ایزوگام در قطعات ۱۰ متر در ۱ متر در بازار عرضه می‌شوند. هر رول ایزوگام برای پوشش ۱۰ متر مربع مساحت کافی است و با احتساب همپوشانی لایه‌های کناری و مقداری ایزوگام بیشتر برای پوشش لبه‌های دیوارها و زاویه‌های بام، حدود ۱.۲ برابر مساحت عایق‌کاری، ایزوگام به مصرف می‌رسد. نصب ایزوگام با استفاده از شعله‌ی مخصوص و گرم کردن سطح آن به انجام می‌رسد. پس از گرم شدن سطح ایزوگام و ایجاد چسبندگی لازم، ایزوگام روی سطح بام قرار می‌گیرد.

اگر سطح بام زیرسازی لازم را نداشته باشد، با استفاده از مواد پلیمری مثل چسب ایزوگام یا با انجام زیرسازی لازم، ایزوگام می‌تواند تا سال‌ها بدون نیاز به تعویض و ترمیم، کار ایزولاسیون بام شما را به خوبی انجام دهد.

سفارش خرید و نصب ایزوگام

برای خرید و نصب ایزوگام یا مشاوره و برآورد قیمت ایزوگام با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *