از آنجا که بحث ایزولاسیون  و به طور ویژه ایزوگام پشت بام یا دیوار ساختمان دارای هزینه‌های قابل توجهی است، لازم است تا با برخی موارد در این مورد آشنا شوید و بتوانید با دانستن و رعایت این نکات باعث افزایش طول عمر عایق خود شوید و در نتیجه در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود.

رول‌های ایزوگام در انبار

 1. ایزوگام مرغوب خریداری کنید
  ایزوگام‌های مختلفی در برندها و کیفیت‌های متفاوت در بازار وجود دارد . سعی کنید که ایزوگام با کیفیت و معتبر خریداری کنید هرچند قیمت این نوع ایزوگام ها کمی بیشتر است ولی در عوض ایزوگام شما دارای عمر طولانی‌تری خواهد بود و در آینده هزینه هایی از جهت ترمیم و تعویض ایزوگام نخواهید داشت .
 2. زیرسازی محل ایزوگام
  سطحی که ایزوگام روی آن نصب می‌شود باید شرایط خاصی داشته باشد . چنانچه سطح مورد نظر از دید کارشناسان نصب فاقد شرایط و کیفیت لازم باشد باید ابتدا عمل زیر سازی را انجام داد زیرا اگر سطحی که ایزوگام در آن اجرا می‌شود دارای شیب نامناسب باشد یا انقباض و انبساط داشته باشد یا چسبندگی لازم را نداشته باشد عمر ایزوگام کم شده و به زودی از بین می‌رود .
 3. در صورت لزوم از پرایمر یا قیر برای چسبندگی بهترین ایزوگام استفاده کنید
  برخی از سطوح ممکن است چسبندگی لازم را برای ایزوگام نداشته باشند در این صورت قبل از عمل نصب ایزوگام از یک لایه قیر یا پرایمر با هدف بالا بردن کیفیت چسبندگی ایزوگام استفاده می‌کنیم. با انجام این کار سالها می توانیم از ایزوگام به راحتی استفاده کنیم .
 4. سطح‌را پاکیزه کنید
  سطحی که ایزوگام روی آن نصب می‌شود باید کاملاً تمیز و عاری از وجود هرگونه رطوبت ،آلودگی ، مصالح ساختمانی مخصوصا سنگ ریزه‌های نوک تیز و … باشد زیرا وجود هر کدام از این موارد می تواند بر روی کیفیت نصب و طول عمر ایزوگام تاثیر بگذارد .
 5. رعایت شیب‌بندی برای نصب ایزوگام
  شیب‌بندی سطح از فاکتورهای مهم در عایق بندی سقف می‌باشد‌. ایزوگام باید در محلی با شیب استاندارد نصب شود زیرا هر چه این شیب‌بندی پشت بام بهتر رعایت شود آب کمتری روی سطح جمع می‌شود و در نتیجه رطوبت کمتری جذب می‌شود و احتمال نفوذ آب و جدا شدن لایه‌های ایزوگام از یکدیگر و سقف کمتر می‌شود .
 6. در دمای سرد ایزوگام را نصب نکنید
  ایزوگام برای چسبندگی به سطح مورد نظر ، ابتدا باید گرم شود و سپس روی بام خنک شود . یکی از نکات مهم نصب ایزوگام خشک بودن سقف است در حالی که سردی هوا باعث خشک شدن و شکنندگی ایزوگام می‌شود و در هنگام نصب ممکن است به ایزوگام آسیب برساند . پس باید توجه کرد که تنها خشک بودن و بدون رطوبت بودن سقف دلیل خوبی برای نصب ایزوگام نیست بلکه دمای هوا مهم است و بهترین دما برای نصب ایزوگام بین ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتی گراد می‌باشد .
 7. نگهداری ایزوگام
  هنگامی که ایزوگام روی بام شما نصب می گردد باید دقت زیادی انجام دهید تا این که ایزوگام آسیب نبیند و تا سالها بتوانید از آن استفاده کنید . از مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید قرار نگرفتن اجسام تیز و برنده می‌باشد. همچنین برخی از مواد شیمیایی ممکن است باعث آسیب دیدن لایه بیرونی ایزوگام شوند .
 8. نصب ایزوگام روی خروجی درچه کولر ها و لوله‌های هواکش
  در هنگام نصب ایزوگام بر روی بام باید به عایق‌کاری محل‌هایی مثل لوله‌های هواکش و محل‌های خروج کانال‌های کولر دقت زیادی شود زیرا اگر این محل‌ها از قبل به خوبی باقیر یا پرایمر ایزوگام عایق‌کاری و پوشانده نشده باشند ممکن است باعث نفوذ آب و رطوبت به لایه‌های زیرین ایزوگام نصب شده و باعث آسیب دیدن ایزوگام شوند.

خرید و نصب ایزوگام با بهترین کیفیت و اجرا

با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید از ایزوگام خود به بهترین نحو مراقبت کرده و عمر مفید آن را افزایش دهید. اما اگر به دنبال یک راهکار مطمئن و بی‌دغدغه هستید، ما به شما خدمات ایزوگام برگ را پیشنهاد می‌کنیم.

ایزوگام برگ با سال‌ها تجربه در زمینه نصب و نگهداری ایزوگام، به شما اطمینان می‌دهد که با استفاده از بهترین مواد اولیه و مجرب‌ترین نصاب‌ها، عایق‌کاری بی‌نقص و با کیفیتی را برای شما انجام خواهد داد.

برای دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

با ایزوگام برگ، آسودگی خاطر را به شما هدیه می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *